Aromaterápia 2
Az előző részben arról írtam, hogy hányféle módon lehet az illóolajakat alkalmazni, most pedig néhány olajnak a hatásait szeretném bemutatni, hiszen rengeteg mindenre nyújtanak gyógyírt, mivel fertőtlenítő, hurutoldó, nyugtató, immunstimuláns és szagtalanító hatással rendelkeznek.
Mielőtt belevágnánk, egy dologra szeretném felhívni a figyelmet - az azonos problémákat orvosló illóolajokat akár össze is keverhetjük, mivel erősítik egymás hatását.

Borsmenta: amint azt bizonyára sokan tudjuk a borsmenta kiváló légzőszervi megbetegedések esetére, sőt lázcsillapító és fejfájáscsillapító hatással is bír.
Cickafark: izom és ízületi fájdalmakra javasolt, de borogatásként a menstruációs fejfájást is hatékonyan elűzhetjük vele.
Citrom: citromolajat párologtatva könnyen megelőzhetjük az influenza terjedését, mivel baktérium-, és vírusölő hatása van.
Eukaliptusz: az eukaliptusz olaja kiválóan alkalmas köhögéscsillapításra, de vigyázni kell vele, mert 5 évnél fiatalabb gyermekeknél nem használható. Ezen kívül még frissít, és az ízületi, illetve izomfájdalmak enyhítésére is használható.
Indiai citromfű: ha úgy érezzük, nem tudunk odafigyelni a tanulásra vagy a munkára, akkor párologtassunk indiai citromfűből készült illóolajat, ami frissítő hatása mellett a rovarokat is távol tartja.

Körömvirág: enyhíti a légúti panaszokat, az izomfájdalmakat és a hajat is szőkíti. Ez a természet legnagyobb hatóerejű gyógynövénye.
Levendula: nyugtató hatása mellett fertőtlenít is. Ez az egyetlen illóolaj, amit koncentrált formában is nyugodtan felvihetünk a bőrünkre.
Rózsa: ránézni egy gyönyörű, bimbózó rózsára már önmagában is üdítő élmény, nem is beszélve arról, ha a látványt még az illatával is fokozhatjuk. Így nem csoda, hogy a rózsából kivont olaj kiválóan oldja a stresszt. Azt azonban kevesebben tudják, hogy fürdővízbe csepegtetve segít a menstruációs panaszok leküzdésében.